Dziennik codziennik 2014

wlasniepisze

W ciągłym pisaniu

„dziennik codziennik” jak sama nazwa wskazuje posłuży do opisywania życia doczesnego 🙂 🙂 🙂 Trochę słońca, trochę deszczu, trochę śmiechu, trochę łez

 dzindybry2014

—————————————————————————————————————————————– —————————————————————————————————————————————–

                     Styczen 2014      

  24styczen2014

.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Witam Was w 2014 roku. Ponieważ tak naprawdę ten rok zaczął się dopiero 7 stycznia a prawdziwy rozruch to 13 stycznia postanowiłem odedzwać się dopiero teraz i właśnie w takim dniu jak światowy dzień środków masowego przekazu 🙂 Ponieważ otaczają nas i wtłaczają nam tak bzdurne, idiotyczne i mało ważne informacje, które w 80% nas nie interesują bo tylko te 20% są ważne o których nie mówią bo są niewygodne. Dlatego też ja nie będę Was bombardował swoimi problemami z początku roku. Poczekam jeszcze parę dni aż zejdą mrozy. Na razie jest stagnacja, mam zamarznięty samochód, padł mi akumulator, nie mogę nigdzie się przemieścić i ogólnie jest do bani. Czekam na lepszy czas jak każdy chory nie tylko na SM. Chciałbym też skorzystać z okazji i przypomnieć się, że Wasz 1% podatku jest dla mnie „rehabilitacją całego roku”.

podatek1procent

 

OPP1

  27styczen2014

 

 

 

Dzisiaj tj. 27 stycznia o godzinie 13.30 przyszedł listonosz i wręczył mi wezwanie do wojska jako rezerwistę. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że stawić się musiałem 27 stycznia o godzinie 7.30 🙁 Teraz już wiem dlaczego wojsko nie zgadza się i nie chce pomóc mi w zdobyciu leku. Oni po prostu nie wiedzą że jestem chory. Zadzwoniłem do WKU Malbork celem wyjaśnienia sprawy i ewentualne podanie numeru decyzji komisji lekarskiej ( które to powinni mieć w moich dokumentach ), to pytali się mnie jaką ja mam kategorię zdrowia. No czy to jest normalne ????

 

 wezwaniedowojska

  Luty 2014

 

 

 

3_luty_2014

 

 

 

Czas leci nieubłagalnie 🙁

 

 

Luty przyszło mi zacząć pisać właśnie w tak specyficzny dzień. Chcę powiedzieć że łączę się ze wszystkimi chorymi na nowotwór, chcąc powiedzieć „nie poddawajcie się i walczcie” choć wiem jak jest to trudne i jaki wysiłek emocjonalny trzeba wykonać aby cokolwiek w tej niemocy zrobić. Tak naprawdę żaden zdrowy ani żaden urzędniczyna tego nigdy nie zrozumie dopóki jego to nie dotknie. Zrobiło się cieplej 🙂 samochód odmarzł i jakoś tak jest fajniej. Od kilku dni zacząłem trochę intesywniejszej rehabilitacji ale niestety od razu widać jak choroba się rozwija 🙁 Powoli staram się robić ćwiczenia z pozoru proste ale kilkukrotne powtórzenie robi się niemożliwe. Wiem żeby nie przesilić, więc przerywam ale taka niemoc jest okrutna. Po kilku powtórzeniach nie możesz rąk podnieść do góry. Taka jest ta choroba 🙁

 

4luty2014

 

 

Jest 5 luty a miałem pisać 4-tego 🙁 hmmm no trudno. Niewiele się zmieniło.

 

 

 

 

6luty2014

 

 

 

Dzisiaj stwierdziłem że nie można tak cały czas zarzucać Was-czytających, moimi problemami o chorobie. Pisać co jakiś czas że nie mogę włożyć spodni czy zawiązać butów. To takie nudne i trywialne 🙁 Na FB jak rzucę temat to zawsze znajdzie się parę malkontentów co wszystko wiedzą a elokwencja z nich wyłazi jak robaki z jabłka. Co się nie powie to źle. Zaczynają nas oblegać informacje tak negatywne że aż mi się niedobrze robi. Byłem 6 lat ministrantem i jestem przeszczęśliwy że żadna czarna łajza mnie nie tknęła. Teraz nie ma takiej siły która zaciągnęłaby mnie do konfesjonału. Jestem wściekły że kiedyś zgodziłem się aby moją kochaną córkę chrzcił ksiądz pijak na kacu. Bo wtedy nie miałem innego wyjścia. Teraz bym mu powiedział „spierdalaj” i nagłośnił w mediach. Z większością rzeczy moje sumienie i charakter nie może się zgodzić a i właśnie czasami trzeba o tym powiedzieć. Jak można wmawiać obywatelom Polskim, ludziom tu pracującym w Polsce, żyjącym. Ludziom tym co zostawili życie, zdrowie i całego siebie że nie ma dla nich pieniędzy na leczenie, na leki, na rehabilitacje, na wózek, na wszystko co jest potrzebne do życia osobie niepełnosprawnej. Dlaczego mówi się dziecku że trzeba go zabrać od mamy bo jest biedna i nie jest w stanie utrzymać rodziny. A PRZEZNACZA SIĘ KURWA 6 MILIONÓW ZŁOTYCH NA JAKIŚ NIKOMU NIEPOTRZEBNY BUDYNEK KTÓRY NICZEMU I NIKOMU NIE SŁUŻY. DLACZEGO ??????????? Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego ludzie się na to zgadzają ??????? Ludzie wierzący ??? Bo ci którzy tak myślą to nie są katolicy- to po prostu fanatycy religijni którzy nigdy nie potwierdzą że są fanatykami tak jak każdy alkoholik nie powie że nim jest. Tak mnie jakoś wzięło 😉 Wypluł bym jeszcze więcej ale chyba za bardzo nie ma sensu się trzepać.

 

7luty2014

Na początek olimpiady – bo takich rzeczy to jeszcze nie było. Nareszcie nasze lotnictwo doczekało się tak fantastycznego symbolu w takim miejscu jak olimpiada i to jeszcze u ruskich hahahaha. Super !!!!! Mam cichą nadzieję że dodatkowo stanie na podium. Trzymam kciuki Kamil.

kaskkamila

 

 

8luty2014

 

 

Tak czasami coś mi wpadnie w oko z internetu. A ponieważ dzisiaj jest taki dzień jak bezpieczny internet to „połaziłem” troszkę, znalazłem takie „cusik” i polecam Wam się sprawdzić. Czy wszystko, szybko i bez zastanowienia dobrze przeczytacie 😉 ??

 

 

 tekst

  9luty2014

 

„60 day”   Nie mogło by się obyć bez 🙂 w takim dniu

 

pizza

 

Co prawda własnej domowej produkcji mniam 🙂 Trzeba tylko potem trochę więcej poćwiczyć 🙁 no ale czego nie zrobi się dla odrobiny słabości. A wieczorem …………………………………………….

 

2014-02-09_193619

 I taram 🙂 mamy złoto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

11luty2014

 

 

W tym szczególnym dniu życzę wszystkim chorym powrotu do zdrowia, lepszego samopoczucia i piękniejszego spojrzenia na ten pojebany świat. Z tego co mówią to wszyscy są chorzy tylko „ci zdrowi” nie są jeszcze zdiagnozowani. Czyli ten dzień nalezy do wszystkich 😉

 

 

 

 

12luty2014

 

 

Wczoraj był światowy dzień chorych, a ja dzisiaj postanowiłem pojechać i zrobić badania krwi bo udało mi się 🙂 zdobyć skierowanie. I wiecie co ??? Odbiłem się od kolejki do laboratorium 🙁 Kolejka liczyła spokojnie 30 osób. Jedna osoba to średnio 7 min. Była godzina 8.30 a przyjmują tylko do 9.30 wg informacji na drzwiach. Musiałbym czekać około 210 minut. Na czczo. A i tak by mnie nie przyjęto. Tragedia. Ponoć mają skrócić kolejki do lekarza. Ciekawe kiedy i do jakiego skoro po badanie krwi tyle się czeka. Jutro następna próba.

 

 

15luty2014

 

 

Pamiętam o wszystkich złociszkach 🙂 Ale jednak On jest najbliższy lotniczo 🙂

 

 

z1

z2

  21luty2014

 

Taki dzień a ja musiałbym użyć bardzo wulgarnego języka.Ehh

 

 

 

24luty2014

 

No nie mogę znieść takiej ignorancji i kołtuniarstwa jaką prezentuje ministerstwo zdrowia i NFZ. Na naszych pieniądzach po hamsku robią sobie fortunki. Szlak mnie trafia jak słyszę o kolejnej aferze a chorym brakuje leków. To chyba trzeba się w końcu zebrać i pójść pod ministerstwo zdrowia i zrobić dym.

 

2014-02-25_093955

To jest tylko kropla w morzu afer medycznych a ten gość razem ze swoimi przydupasami nie ma prawa patrzeć w oczy żadnemu choremu. Trzeba zacząć się jednoczyć przeciwko tej chorej sytuacji.

 

 

25luty2014

 

 

Przepraszam za wulgarny język ale inaczej się nie da.  

No rzesz kurwa jego mać, ty pierdolony rządzie, ty pierdolony ministrze i cały wasz pierdolony majdan. Czy jeżeli dalibyście nam dostęp do leczenia i lekarstwa to czy ta „wasza cała polska polityka”, ten wasz cały polityczny kraj do którego uzurpujecie sobie prawo ulegnie całkowitemu rozkładowi i się rozpadnie w drobny mak ??? Czy poprzez to wszyscy zbankrutujecie ???

Czy wasze i tak już wypchane kieszenie zbiednieją ??? Rozpierdalacie pieniądze na prawo i lewo a jesteśmy ostatnimi w Europie patałachami pod względem opieki nad chorymi na stwardnienie rozsiane.

No krew mnie kurwa zalewa jak czytam takie rzeczy że państwo dla którego poświęciłem pół życia a teraz całe, boi się że zbiednieje jak da na leczenie chorym na stwardnienie rozsiane. Jestem skłonny napluć na gębę każdemu politykowi który publicznie powie że nie należy się dla nas leczenie bo nie ma na to pieniędzy. Jesteście politycznymi hienami. Kurwa, wszystkich byście leczyli tylko nie polaków. Wstyd i hańba dla tak cywilizowanego kraju środkowej europy jak Polska !!!!!!!!!!!!!! Wstydzę się za was 🙁 teraz widzę że nigdy bym za was nie walczył bo nie zasługujecie na poświęcenie.

Tyle jadu we mnie było i spróbujcie mnie tylko umoralniać.

 2014-02-25_154207

Marzec 2014

  10marzec2014

 

 

15 rocznica NATO, konflikt ukraiński i w to wszystko wplotłem moją sytuację. Jakby nie patrzeć to jest to nierozerwalna część mojej historii. Po pierwsze to polityczny cynizm i coś czego się za bardzo nie da wytłumaczyć statystycznemu Polakowi. Można powiedzieć tak, jak nic się nie dzieje to można drzemać, odpoczywać i opowiadając – słuchać również te pierdoły które się mówi liczą na to i prawie mając pewność że ciemny naród to kupi. Ale jak tylko coś zaczyna się dziać to już jest nerwowa sraczka. I tak właśnie zaczęło się w Polsce. Wkurza mnie to że rząd jakim by nie był ma zapisane w konstytucji objęcie opieką lekarską i inną – obywateli swojego kraju na jego terytorium i nie tylko. A co robi rząd ???? Ma za przeproszeniem w dupie obywateli ale jak zaczyna się coś dziać to „lecą” do wojska, stają na tle samolotów i innych urządzeń wojskowych i pieprzą takie głodne kawałki że się robi po prostu niedobrze. Robić słodkie oczy, smarować wazeliną bo im akurat tak trzeba a jak jesteś już niepotrzebny to mamy Cię w dupie. To jest dewiza naszego rządu, ministra i całej tej pieprzonej władzy. Jak można wymyśleć w takiej sytuacji pytanie, czy oddałbyś życie, zdrowie, majątek za ojczyznę ??? To trzeba być ostatnim imbecylem i totalnym ignorantem żeby takie pytanie zadawać w sytuacji zagrożenia państwa. Moje pytanie brzmi: A czy Wy – rządzący, premierzy, ministrowie, i inni – zasłużyliście na to żeby za was walczyć ??? Za wasze życie, rodziny, wolność ??????? Zasłużyliście żeby za to oddawać życie i zdrowie ???? Ja uważam że nie. Ja oddam życie za wolność, za rodzinę ale na pewno nie oddam życia ani zdrowia za kogokolwiek z rządzących bo nie jesteście tego warci. Ja swoje zdrowie już oddałem a wy macie to w dalekiej dupie, więc nie wymagajcie od ludzi poświęcenia. Panowie rządzący wy wcale się nie różnicie od Janukowycza i Putina. Tak samo opowiadacie dyrdymały których nie rozumie 90% społeczeństwa. Tak było za PRL i tak samo jest teraz z tą różnicą że mamy wolne wybory. A na tych konferencjach w hangarach, przy samolotach i na lotniskach wojskowych to wyglądacie jak te pajace co portkami telepią, nie wiedzą co mówić i obiecują miód i czekoladę. Tyle razy już to pisałem i napiszę kolejny raz – WSTYD. Rządzący: wyznajecie i powtarzacie Bóg, Honor, Ojczyzna. Tylko że wasze prawdziwe wyznanie to władza, pieniądz i obojętność. Jak można dopuścić do tego żeby weterani i inni byli wojskowi prosili i błagali was jako rządzących o pomoc bo nie mogą jej otrzymać z urzędu ??? Wysłuchując w odpowiedzi NIE – organizuj sobie pomoc sam a my ewentualnie możemy Ci na to pozwolić. Właśnie w takich sytuacjach jak jakiekolwiek zagrożenie w państwie, wyłazi prawdziwe oblicze. I teraz zaczyna wyłazić jacy tak naprawdę jesteście. Hańba i wstyd. Mija kilka godzin i kolejna kompromitacja W Łasku Pan Komorowski Prezydent RP mówi, mówi, znaczy plecie i mówi o tarczy anty przeciwrakietowej 🙁 Renceeeeeee opadają 🙁 Dzieje się to przy amerykanach na tle i przy F-16 boszeeeeeeeeeeee

 

12marzec2014

 

Chyba nie jestem jedynym Polakiem, który martwi się co może wyniknąć z powodu zbyt wybujałej wyobrazi niektórych polityków i wysokich rangą wojskowych. Ja wiem że naród rosyjski nie jest lubiany przez wszystkich jak również przez polityków, ale to nie znaczy że swoje animozje mają wyrażać i wcielać w sposób narażający nas na niebezpieczeństwo. To co robi Sikorski zaczyna niepokoić nie tylko mnie

 

 

 

 sikorski

 Ja tego człowieka poznałem ze złej strony jak był ministrem obrony narodowej 🙁 tragedia To jedno. A drugie to fakt jakiegoś chorego pomysłu i zrobienia ćwiczeń z Ukrainą. Niech ktoś weźmie młotek i pierdolnie się w bańkę. Wkurwianie tego niedźwiedzia przy nie do końca zamkniętej klatce to nie jest dobry pomysł dla Polaków. Nasz rząd po prostu zaczyna nas narażać na niebezpieczną sytuację, a takie postępowanie mi się nie podoba. Jak chcą zabawy to nie sobie sami ciurlają tego lwa po jajach. Taki Sikorski lub inny polityk ma gdzie uciekać a my ??? 🙁

 cwiczeniazukraina

  Nie rozumiem po co teraz planować takie ćwiczenia ???? Nie machajcie tą szabelką bo nikt finalnie nie będzie się kwapił aby nam pomóc 🙁 Ja na to patrzę z punktu wojskowości i siły a nie polityki. Chciałbym dożyć do moich ostatnich dni w spokoju a nie w wojnie, którą mogą zafundować nam pojebani politycy. To co jest robione przez nasz rząd – do niczego dobrego nas nie doprowadzi. Zajmijcie wy się naszym podwórkiem BO JEST CZYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arlukowicz

    15marzec2014

 

 

Czasami temat powraca i trzeba go odgrzewać i przypominać bo nie ja pierwszy i nie ostatni potrzebuje pomocy. Przez wiele lat szkoliłem się i poświęcałem swoje zdrowie aby w razie takich sytuacji stanąć w mojej i Waszej obronie. Aby wielu z Was było bezpiecznych i czuło się bezpiecznie. Dlatego powracam z tematem bo ktoś wrzucił to zdjęcie a w obecnej sytuacji jest bardzo wymowne. Gdyby trzeba było, poświęcił bym wszystko dla Polski a teraz ta Polska i ten rząd odmówiło mi pomocy 🙁

 

 

apelwosjkowy

 

 

21marzec2014

 

 

 

To już moża określić tylko jednym słowem „DRAMAT” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak można być takim chamskim ignorantem jak pokazani w tv posłowie. Życzę im z całego serca aby doświadczyli takich samych upokorzeń jak te rodziny i inni niepełnosprawni którzy borykają się z chorobami.

Mało mnie krew nie zalała jak zobaczyłem tego pajaca na wózku który machał łapkami i kazał iść rodzicom do polityki, aby zostali posłami to wtedy będą mieli na utrzymanie. Mam nadzieję że niektórzy przegrają z kretesem wybory a może i życie.
Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzonym a cywil ma prawo mieć dobrą władzę w parlamencie a to co teraz się dzieję i co pokazują te „knury” z sejmu to nie mieści się w żadnych granicach przyzwoitości.

Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem całym sercem z tymi rodzinami i jak będzie trzeba to wsiadam w samochód i przyjeżdżam do sejmu żeby wsadzić palec w kaprawe oko jakiegoś niewydarzonego posła.

To jest władza która chce żeby za nią walczyć ?????????????
Nigdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oddajecie miliony na nikomu niepotrzebną świątynię a mówicie że nie ma funduszy na utrzymanie chorych dzieci ????????????
Jesssssssssssuuuuuuuuuuuuu 🙁
Zabić to mało………………jego mać.

Ludzie wam w końcu zrobią małą Ukrainę przy Wiejskiej.

Pełna solidarność z rodzicami protestującymi w sejmie „trzymam kciuki”

 

protest_niepelnospr

 

 

 

 

Kwiecien 2014

 

7kwiecien2014

 

 

Coraz ciężej pozbierać się do pisania przy tak ogromnej ilości negatywnych informacji. Niestety taki jest ten świat o który tak bardzo wielu ludzi walczyło 🙁
W taki światowy dzień zdrowia dalej ludzie stoją w kolejkach do lekarzy po kilka miesięcy. Dalej nie ma dostępu do leku jak pisze i gwarantuje Konstytuacja RP 🙁
I w związku z tym i tak możemy cmoknąć w d….e naszych posłów i senatorów bo ich to generalnie nie dotyczy. Z tego też można powiedzieć że oni mają nas (społeczeństwo) w tzw. dupie. Buuuuuuuu.

A co do życia doczesnego chorego ….? No cóż, dobrze za bardzo nie jest. Leku mi odmówiono i nie mam perspektywy na to aby otrzymać pomoc od naszego wspaniałego państwa prawa dalej zwanym Polska.
W dalszym ciągu i bez przerwy będę pisał że jak byłem potrzebny to było dobrze a teraz tylko cynik i kawał s…….a może tak postąpić jak nasze państwo.
Ale są też dobre wieści bo jednak są ludzie w Polsce którzy chcą pomóc i pomagają. Nawet jeżeli jest to tylko kilka osób to wiara cały czas się tli że będzie jakoś – aby nie było gorzej.
Pozdrawiam wszystki tych którzy się zgadzają z moim zdaniem jak również tych którzy się z nim nie zgadzają 🙂

 

9kwiecien2014

 

 

Jutro stawiam się w szpitalu na neurologii w Grudziądzu. Dzięki przyjaznym ludziom będę miał zrobione badania i kolejna nadzieja na jakieś leczenie. Oby.
Każda informacja na temat chorego organizmu jest bezcenna, a dalej ??
Hmm trzeba mieć jak zawsze – nadzieję.

 

 

12kwiecien2014

 

 

No i po szpitalu 😉
Uwinęli się bardzo szybko a i tak 3 dni musi być. Po zrobieniu badań wyszło całkiem nieźle aczkolwiek szału nie ma. Jak to mówią „dobrze człowieku że cię cukrzyca i inne paździochy nie męczą a i wątroba chodzi w miarę dobrze”. No i nie wiem czy się cieszyć czy martwić z tego powodu 🙁
A ja mam robić swoje czyli rehabilitacja, kochać ludzi (no może nie wszystkich hehe) i myśleć pozytywnie.
A jakby coś to zbluzgać 😉

 

15kwiecien2014

 

 

Generalnie nie interesuje mnie polityka i się do niej nie mieszam. Ale czasami warto coś przytoczyć ze świata polityki

 

 

tusk

 

Teraz nastała era wchodzenia w dupe społeczeństwu a przede wszystkim wojsku

 

2014-04-14_124328

To już kolejny raz jak ten obywatel RP staje na tle samolotów i głaska armie bo się boi.

Panie Tusk a jak piloci którzy mają ochraniaćNo rzesz kurwa jego mać, ty pierdolony rządzie, ty pierdolony ministrze i cały wasz pierdolony majdan. naszą ojczyznę zaczną panu chorować jak ja to też państwo polskie ich tak oleje jak mnie ??????

 

18kwietnia2014

 

 

 

 

 

 

zyczonka

 

 

 22kwiecien2014

Święta, święta i po świętach 🙂

 

 

 

 

 zyczonka_

 

 

24kwiecien2014

 

 

 

Wiecie jak oczy są ważne w naszym życiu ??????

Dopiero jak ich zaczyna brakować to jest lament 🙁

 

 

oczy

 

 

 

26kwiecien2014

 

 

 

W dniu dzisiejszym chciałbym Wam przedstawić taką małą historię z mojego życia w pieprzonej chorobie. Otóż pewnego dnia jakieś trzy  tygodnie temu zachciało mi się jabłek. Pomyślałem że nie będę się objadał a w zamian będę jadł jabłka. Witaminy itd itp. W pierszych kilku dniach było OK ale ………..
Minęło 3 tygodnie i się zaczęło 🙁
Na początku myślałem że to wina materaca bo zaczęły boleć mnie plecy poniżej odcinka lędźwiowego a najbardziej właśnie rano. I tak przez kilka dni żyłem w błędzie. Ostatnio ból się tak nasilił że aż mnie zaczęło to irytować. Jeszcze gorsze chodzenie i poruszanie się. Myślę – nie jest dobrze.
Pojechałem do mojego rehabilitanta na masaż i w rozmowie oczywiście żale mu się na materac a ten do mnie – a co ostanio jadłeś ????????
A co ja mogę jeść ??? Same zdrowe potrawy 😉 No i od jakiegoś czasu jem jabłka. A Pan Janek na to – „no to już mamy przyczynę”, człowieku jabłko w Twoim przypadku bardzo „wychładza i zakwasza” organizm. Wynikiem jest ból w dolnych plecach. Odstaw jabłka, wprowadź do organizmu rozstwór zasadowy i ból minie.
Wróciłem do domu, nasikałem na pasek lakmusowy a tu Ph 5 🙁
Dobrze że miałem jeszcze Alkalan, potem zakupiłem jeszcze komplecik Synergy i po bólu.
Podsumowując, jeżeli kogoś nie lubisz to poradź mu serdecznie jedzenie jabłek na np. schudnięcie oraz pomarańczy i najlepiej jak będzie to robił po południu i wieczorem. W jabłkach jest teraz tyle świństwa i pestycydów że jak przesadzisz z ilością to niestety będziesz cierpiał 🙁
Zaznaczam że zdrowy człowiek odczuje to o wiele później niż taki jak ja z obniżoną odpornością. Ale odczuje na pewno.
28kwiecien2014

 

 

Piszę 29-tego choć już wczoraj przyleciały francuskie Rafale. A dzisiaj przypędził na malborską ziemię minister z Francji i nasz prezydento Bronisław 🙂
Dużo by tu pisać o takiej sytuacji jaka nastąpiła w lotnictwie ale……fajnie że już takie maszyny jak Rafale przylatują do nas bo zawsze się to wiąże z wymianą doświadczeń oraz obycia i nauki różnych sytuacji taktycznych.
Zaczynaliśmy od wizyt Tornado z Anglii poprzez Eurofightery a teraz są Rafale. I tak powinno być. Tylko dlaczego wtedy jak nasi polecieli na Litwę ?????
Przylecieli, bo jakby co będą nas bronić ???
Oooooooo to wielki szacun dla francuzów. Może chcą coś naprawić ?? Hehe 😉
Ostatnie pobyty na Litwie nie były wspomagane żadnymi sojusznikami a teraz – proszę – mamy francuzików.
Jakby co będą nam pomagać w obronie przed wielkim w ilości czterech samolotów.

Francuzi wesprą nas w obronie jak malborscy piloci „koledzy” wsparli mnie w chorobie 🙂
Za co im serdecznie dziękuję (nie ma takiego avatara który by to jakoś wyraził graficznie)

 

2014-04-28_132537

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rafalki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30kwiecien2014

 

 

No to tak, ku przypomnieniu sytuacji, „oficyjele” 🙂 przyjechali do mojej byłej eskadry – śliniąc się i przyjmując honory żegnali pilotów lecących bronić litewskiej dupy. No cóż, lecą już trzeci raz ale nigdy nie byli tak żegnani.

Ogólnie dobrze jest, tylko pan minister Tomasz chyba zapomniał (bo wie na pewno) że to właśnie jest moja była eskadra i to są moi wychowankowie których między innymi szkoliłem. Teraz jest lans bo idą wybory i trzeba wazelinę posmarować.

Ale Panie Siemoniak – ja – chory pilot, jestem właśnie z tej eskadry i prosiłem Pana wiele razy o pomoc ale olał mnie Pan ciepłym moczem i pokazał jak Pan mnie ma w dupie. Z uśmiechem przyjmuje Pan obrazki samolotów na których latałem i jak by trzeba było to bronił bym Pańskiej rodziny i życia.
A Pan w zamian mnie zlekceważył
🙁
Teraz ja jestem w potrzebie i niestety w dalszym ciągu Pan mnie lekceważy, ale to świadczy tylko o Panu i pańskim populiźmie.

 

minister

 

To może ja Panu do kancelarii przyślę mój obrazek – który na pewno Panu odświeży pamięć przed wyborami że jest taki pilot z 41 eskadry którą Pan tak wspaniale opisywał, potrzebujący pomocy na leczenie stwardnienia rozsianego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Bo jak do tej pory to Pańskie postępowanie jest lekko mówiąc (pisząc) śmieszne, irytujące i uwłaczające.
Mój honor nie pozwoli mi tego zapomnieć bo za dużo poświęciłem zdrowia dla polskiej armi, która teraz pańskim postępowaniem kopie mnie w dupe. A tego się nie zapomina. W dalszym ciągu czekam na Pański ruch pomocy.

Proszę pamiętać że wyszkoliłem się na myśliwca i nawet choroba nie stanie mi na drodze do walki. A jestem bardzo pamiętliwy.

 

tablo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Też taki ładny 🙂 a może nawet ładniejszy 🙂

 

 

 

maj2014tlo

 

14maj2014

 

 

Kiedyś w 2004 roku jak zakładałem swoją stronę internetową www.flyshark.pl  moim małym marzeniem było pokazywanie trudów naszej pracy pilota wojskowego ale również pokazanie całego piękna tej roboty. Teraz każdy by to nazwał popularną nazwą „lans” hehe 🙂
Gdyby wtedy był dostęp do takich kamerek jak teraz to na pewno już o wiele wcześniej były by w sieci fajne filmiki.

Oprócz braku kamerek był jeszcze jeden przeciwnik tego rodzaju przekazu. Był to dowódca eskadry ppłk dziadczykowski którego potem z wojska i lotnictwa wyrzucił minister obrony narodowej – pan siemoniak – po aferze korupcyjnej w malborkiej eskadrze.
Teraz jak zmienili się ludzie i czasy, zaczęto kręcić fajne filmiki z powietrza. Nawet do mojej byłej eskadry zawitała cywilizacja białego człowieka i okazało się że można coś pokazać bo zaściankowy dziadczykowski bał się własnego cienia i nie pozwalał nic pokazać a wiele na ten temat można było by powiedzieć 🙁

Takim jednym z fajniejszych filmików jest ten:

2014-05-09_173258

 

Chociaż na YT jest mnóstwo tego typu filmów.

Robiąc kiedyś pułap na 21-ym miałem taki widok 🙂 Była to wysokość 18 600 m.

2014-05-09_173428

 Trasa Miłomłyn – Elbląg leżała kiedyś w strefie lotów koszących naszego lotniska i taki rajd sobie zrobiłem między Miłomłynem a Pasłękiem a wyglądało to mniej więcej tak jak poniżej 🙂 Srednia wysokośc wzdłuż tej drogi była 50-80 m a prędkość 750-800 km/h.

2014-05-09_175614
W obydwu przypadkach był to samolot MiG-21.

Można by przytaczać wiele przykładów. Co by nie mówić dzięki kamerkom można zobaczyć jak to jest. Tylko oglądać i się radować 🙂

 

22maj2014

 

 

Eh, nie zawsze mogę pisać a i nie raz jest tak że nie ma o czym 🙁
Ileż można narzekać na brak pomocy jak i tak nikt tego nie słyszy lub nie chce słyszeć.
Coraz mniej osób zagląda i czyta, to tak sobie myślę że popiszę dla siebie żeby fajne rzeczy nie umknęły 😉
Można powiedzieć że ludzie którzy tak głośno i ochoczo pokrzykiwali że pomogą niestety zniknęli. No cóż, różne są przyczyny ale w ten sposób nie pomagacie a tylko robicie niepotrzebną nadzieję. Tym którzy pozostali i pomagają bardzo dziękuję.

Dla nich chciałem przeznaczyć i dedykować ten filmik bo jest naprawdę fajny i z bardzo fajną muzyką, dziękuję kochani choć jest Was tak niewielu.

2014-05-22_165820

 

 

27maj2014

 

 

Chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom za odpisanie 1% i przekazanie jednocześnie pomocy na moją rehabilitację. Dzięki temu jestem właśnie w Bornem Sulinowie na turnusie rehabilitacyjnym. Mogę tu być i korzystać z fachowej rehabilitacji dzięki Wam. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i mam nadzieję że nie zapomnicie o mnie w następnym roku.

borne3 kopia kopia

 

 

29maj2014

 

 

 

 

 

weteran

W tym szczególnym dniu chciałbym podziękować weteranom i ludziom którzy pomagają weteranom.
Wstawili się za mną choć weteranem nie jestem. Dziękuję za pomoc bo niestety państwo polskie nie chce mi pomóc i jak widzę takie obrazki jak poniżej to krew mnie zalewa.

Każdemu a na pewno większości politykom zwisa los weterana i nie rozumiem takiego lansu w mediach.

Chcą się pokazać ludziom że bardzo się solidaryzują a tak naprawdę nie pomagają 🙁
Głodne hasełko platformiane a jednemu człowiekowi nie chcą pomóc 🙁

Taki lans powinno się bojkotować i piętnować, dopóki nie zrozumieją tematu i tego że to właśnie my będziemy ratować ich dupska w razie konfliktu lub wojny.

Honor i Ojczyzna.

lansplatformy

 

 

31maj2014

 

 

Zamiast mojego bleblania 🙁

 

 

 

charakter

 

 

czerwiec2014_

 

 

4czerwiec2014

 

 

W czerwcu 1989 latałem w Radomiu, i taka refleksja mi się nasunęła 🙂
Otóż dzień wcześniej zrobiliśmy ognisko na lotnisku i trochę popiliśmy a na drugi dzień jechaliśmy do Dęblina na wybory.

„Niby pierwsze demokratyczne” haha – musielibyście zobaczyć jakie to demokratyczne były w wojsku wybory. Śmiech na sali 🙂

Mieliśmy strasznego kaca a czasy były takie że piwa za bardzo ot tak nie było 🙁 Spędzili nas do klubu garnizonowego obok stadionu i kazali nam głosować i niekoniecznie według własnej woli hahahaha. Taka była demokracja.
A jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej komendant szkoły pan Hermaszewski zabraniał nam oglądać filmu TOP GUN…….tak, tak – tak się rodziła demokracja i wolność we wojsku 🙂

Później bywało gorzej bo co niektórym ziemia zaczęła palić się pod nogami. Bardzo żałuje że wielu sukinsynów wojskowych „spadło” na cztery łapy i obnosi się teraz z księdzem pod rękę.
Wiele osób po prostu nie rozumie tych zmian, a szkoda. Ja to przeżyłem i widziałem na własne oczy.

ciastoMiłego lata i wypoczynku 🙂

 

13czerwca2014

 

 

 

Piątek trzynastego + pełnia księżyca + śwęto ŻW — ale zestawienie 🙂

 

18czerwca2014

 

 

Co bym nie napisał to trudno będzie czytelnikowi zrozumieć co widać w takim ośrodku rehabilitacyjnym 🙁  Przyjeżdżam tu, korzystam z zabiegów i całej rehabilitacji, co prawda nie integruje się z pacjentami bo bardzo źle to na mnie wpływa ale jak człowiek się napatrzy na te nieszczęście to sam z siebie myśli – kiedy to (wózek i taka niedowładność ) nastąpi??

Taśmy, sraśmy i inne badziewie w tym naszym chorym kraju, to jest mały pikuś przy tym co człowieka czeka i najgorsze z tego wszystkiego jest to że człowiek jest świadomy jak to będzie wyglądać. Można to trochę przyrównać do takiej sytuacji jakbyś wiedział jak umrzesz 🙁

Dlatego też postanowiłem powiesić nad łóżkiem oraz na tapecie w moim kompie taki oto znaczek —–>

2014-06-16_145414

Dziękuję Wam wszystkim za to że dajecie mi możliwość skorzystania z tej rehabilitacji przekazując 1% oraz tym którzy pomagają finansowo wpłacając pieniądze na subkonto w PTSR.

Dla przypomnienia podaje dane do przelewu na subkonto w PTSR

mup_ptsr

 

 

lipiec

 

5lipca2014

 

 

 

Jest aktualnie w mediach III edycja kampanii „SM walcz o siebie”. Ponieważ osobiście brałem udział w I edycji tego projektu, to jako codziennie doświadczany przez tę chorobę i znając wielu chorych jak również ich problemy, stwierdzam że nie mam pojęcia o co teraz chodzi w tych spotach i co one mają komu przekazywać 🙁 ????

 

Medycyna w Polsce robi tak wielkie problemy aby leczyć i rehabilitować chorych na SM że jak słucham co mówią chorzy to mi ręce opadają, NFZ nie chce się zgadzać na refundację leczenia, politycy i lekarze są już tak chamscy i aroganccy że nie mieści się to w żadnych ramach przyzwoitości. Koszt jakiegokolwiek leku lub suplementu w miesiącu wynosi krocie. A tu kampania na temat walki o siebie w SM ????
Z kim mam w takim razie walczyć ?????????

Nikt w tym pierd…….ym polandzie nie chce mi pomóc bo z każdej strony zasłaniają się przepisami, to kto i w jaki sposób ma walczyć ????
Z kim, gdzie i o co ???????

Może niech twórcy spotu w IV edycji postarają się to społeczeństwu wytłumaczyć i pokazać czym jest SM, bo jak sądzę głupolem nie jestem ale nie mogę już zrozumieć sensu przekazu w tym ostatnim spocie.
Ludzie którzy nie mięli styczności z tą chorobą – nie mają pojęcia co ona sobą reprezentuje, jakie są efekty tej choroby.
Nie uświadamiajcie ludzi chorych tylko społeczeństwo które myśli że to zanik mięśni lub jakieś inne schorzenie mało istotne które jak twierdzi wiele osób decydentów jest wykorzystywane przez chorych. Ludzie znają tylko raka, zawał i cukrzycę a SM dla wielu to tabu.
Chociaż musze się przyznać że na początku byłem pozytywnie do spotu nastawiony tak teraz po kolejnym pobycie w Bornem Sulinowie i wysłuchaniu wielu chorych utwierdziłem się w przekonaniu że oprócz dochodu pewnych podmiotów nic wymiernie to nie daje. Wielkie ura bura nad SM w mediach a ludzie dalej gówno wiedzą i gówno mają.
Może niech twórcy tego spotu jak również wykonawcy i występujący przejadą się na turnus do Bornego Sulinowa popatrzą przez 4 tygodnie i porozmawiają z chorymi, jestem pewny że więcej z tego wywnioskują jak z rozmowy ze sponsorami i lekarzami.

Jestem całym sercem za tym żeby mówić głośno i dużo o SM……….ale błagam – nie w ten sposób.
Przyszedł czas aby zacząć mówić o tym trochę inaczej. Chorzy ludzie potrzebują innego przekazu a nie jakieś walcz o siebie, bo to są już głodne kawałki.

To takie moje przemyślenie na chłodno.

walczosiebie

 

 

8lipca2014

 

 

 

 

Takie małe nawiązanie do tematu 😉

 

walkacd

 

 

2014-09-02_151741

 

2wrzesien2014

 

 

Pewnie co niektórzy już byli zmartwieni że zakończyłem działalność, hmmm jeszcze nie, jeszcze jakoś łażę i oddycham.

Będę trwał i wbijał szpile tym którym się należy i dziękował tym fantastycznym  ludziom i wszystkim przyjaciołom. Na dzień dobry i dobry początek następnej połowy roku.

 

 

2014-08-23_4

 

 

25wrzesien2014

 

 

Znowu umknął prawie miesiąc ale to przez ogrom problemów chorobowo-rodzinno-technicznych 🙁
Pewnie niektórzy myślą że z codziennika zrobił się comiesięcznik ale powiem Wam szczerze że w pewnym momencie sam się przestraszyłem że tak będzie. Spoko, będzie się działo i będzie gorąco.

 

Tak na początek końca przerwy proszę zapamiętać >>> 2014-09-10_164850

Skłaniam się do lekkiej zmiany prowadzenia wpisów dziennych, otóż wpisy będę chciał robić na bierząco a nie raz dziennie. Tym sposobem blog trochę ożyje a jeżeli chcecie się wypowiedzieć co do treści lub ogólnie do mnie to oczywiście można na blogu lub proszę pisać na adres [email protected]

 

28wrzesien2014

 

 

🙁

 

 

 

 

    Pazdziernik 2014

 

2pazdziernik2014

 

 

Niniejszym ogłaszam wszem i wobec że dnia 1 października w Malborku na osiedlu Południe rozpoczął się okres zimowy. Zaczęły przylatywać sikorki 🙂 ale bloku w którym mieszkam w dalszym ciągu nie zaczęli ogrzewać chociaż w mieszkaniu wieczorami już jest zimno prawie jak w psiarni.

 

 

sikorka

 

Polecam imbir bo ma wiele zalet imbir

 

 

3pazdziernik2014

 

 

Czytając ten wywiad, widzę swój charakter 😉

 

kowalewski

 

4pazdziernik2014

 

 

Dzisiaj byłem tu >>>>&gspan style=”font-size: 72.0pt; mso-bidi-font-size: 65.0pt; line-height: 115%; font-family: Chiller; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman’; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-languag/strong/pe: PL; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA;”t;>>>>>> tenzin

Tak, ten Pan w oknie na zdjęciu to Tenzin, mnich tybetański, który daje radę boleriozie i wspomaga „zabicie” SM. Tak myślę że to tylko kwestia czasu.

 

5pazdziernik2014

 

Moje ostatnie zasłyszane stwierdzenia – to że chory lub niepełnosprawny to z reguły ma być dziad albo biedny dziad. Bez prawa do jakiejkolpwiek krytyki z jego strony.

Zaczynam się bać cokolwiek pisać i wypowiadać.

🙁

 

7pazdziernik2014

 

Na początek dnia, parę słów o odporności. Warte poświęcenia czasu i przeczytania.

Polecam >>>

odpornosc

 

 

 

 

 

Ostatnimi czasy jestem więźniem własnego domu ( 4-te piętro to wyzwanie ), samochód u mechanika a ja siedzę w domu i łażę po necie. Tylywizor włunczony i samo przez się coś oglądam. I tak mnie zaczął molestować pewien spot, który swoim obrazem i dźwiękiem chce koniecznie zrobić ze społeczeństwa podpierdalaczy i donosicieli. Jednocześnie takiego kretyńskiego spotu to ja nie widziałem. Musiał go wymyśleć jakiś kretyn dalej zwany „copy writerem”.
Według tego debila który to wymyślił powinniśmy się zgłaszać swoimi występkami i grzechami a polaków przedstawił jako głupków którzy nic innego nie robią tylko kradną 🙁
Zresztą sami oceńcie

superextrapartners

 

8pazdziernik2014

 

 

Dlaczego mam taki fajny widok lotniczy w miejscu gdzie mieszkam ??
Dlatego że szczęśliwie blok i balkon usytuowany jest na południe bez przeszkód na widok. A dodatkowo jest to czwarte piętro. Z jednej strony szczęśliwie a zarazem nieszczęśliwie dla mojej choroby 🙁

Przedstawia się to następująco

final

Jak widać odległość od osi pasa, do mojego bloku to około 700m ale nasze asy i tak się nie wyrabiają 😉
Dla mnie to jest OK ok

widokfinal2

widokfinal3

 

 

12pazdzernik2014

 

 

Naszła mnie taka mała refleksja po czasie oczekiwania na samochód. Musiałem oddać do mechanika bo przebieg 230 000 zobowiązuje aby zobaczyć co się dzieję ze stukającym zawieszeniem 🙁
Muszę przyznać że każdemu życzę takiego sumiennego i prawdomównego człowieka, który zna się i chętnie pomoże w kwesti samochodu jakiego ja kiedyś poznałem i już kilka lat korzystam z jego usług. Nie zawsze jest w stanie wszystko sam zrobić ale 80% napraw spoko wykonuje. A w mojej sytuacji jest to w wielu przypadkach zbawienne.

No ale do rzeczy 🙂 bo już kilka razy oglądałem i pewnie nie jednemu nóż w kieszeni się otwiera jak na to patrzy.
I tutaj moje zdziwienie – dlaczego jeszcze nie ujawnili tych fachowców którzy jawnie łamią prawo i wyłudzają od klientów takie sumy za coś czego nie wykonali lub wykonali fałszywie ???
Ale po komentarzach widać że jest wielu którzy tak myślą.

bedziepanzadowolony

 

 

 

  Listopad 2014

 

13listopad2014

 

Obiecuje że już nic nie będę obiecywał.

Bez sensu 🙁

 

 

 

24listopad2014

 

 

Z pozdrowieniami dla Katrass Kowalska

Nastrój się poprawił

 

 

oknodrzwi

 

27listopad2014

 

 

Codziennie, co kilka godzin od samego rana, świat, sąsiedzi, inni ludzie utwierdzają mnie w przekonaniu że otacza mnie tłum kretynów i ignorantów.
Debil pogania debilem a najgorsze jest to że oni myślą że to jest normalne i tak ma być 🙁 cdn.

 

30listopad2014

 

 

Wszystkim Andrzejom życzę bycia wolnym od pojebanych ludzi.

F-15_ACDC

 

 

Grudzien 2014

 

10grudnia2014

 

 

W 1991 roku przed tym pomnikiem o tej porze byłem promowany na stopień oficerski jako pilot samolotu MiG-21.

Łał duma mnie i mój mundur rozpierała. Rodzina i przyjaciele też byli i są pewnie dumni.

Ten pomnik zawsze będzie sprawiał u mnie łzę w oku.

 

1090955_891377350874960_8482008200574408946_o

 

14grudnia2014

 

Docierają do mnie pytania, dlaczego sprzedaje takie ładne mieszkanie w świetnym miejscu ???

Otóż choroba niestety „mówi mi” abym opóścił czwarte piętro i szukał czegoś niżej. Ponieważ mam pewien pomysł ale potrzebuje najpierw sprzedać mieszkanie. Siła wyższa. Mam nadzieję że dużo osób się o tym dowie i ktoś znajdzie się chętny. Naprawdę warto.

 

mieszkaniesprzedam

Dodam że mieszkanie nie jest w żaden sposób zadłużone, jest moją własnością, ma bardzo dużą piwnicę.
 Sprzedaż jest bez żadnych pośredników. Zawsze można się dogadać.

Możesz się skontaktować telefonicznie lub mailem [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p

Dodaj komentarz